Ndahet nga jeta ish-ministri i Shëndetësisë dhe doktori i njohur

Është ndarë mbrëmë nga jeta në moshën 68-vjeçare Prof.Maksim Cikuli.

Profosor Maksim Cikuli dha kontributin e tij të veçantë si mjek dhe pedagog i gjenetikës.

Ai është themeleusi i shërbimit të vetëm kombëtar të gjenetikës nē Shqipëri, ndërsa si politikan, ai shërbeu në poste të rëndësishme në qeveritë e Partisë Demokratike.

I lindur në Korçë në vitin 1952, prof.Cikuli shërbeu si Ministër i Shëndetësisë dhe i Mbrojtjes së Mjedisit.

Ai ka qenë pjesë e forumeve drejtuese të PD që prej vitit 1994, si anëtar i kryesisë së PD, anëtar i Këshillit Kombëtar dhe dy herë deputet në legjislaturën e viteve 1996 dhe atë të vitit 2001.

/DRONI.al

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje