Tag: mjek

Infektohet me Covid-19 mjeku i njohur dhe ish-deputeti i Kuvendit

nfektohet me koronavirus një mjek kirurg në qytetin e Elbasanit. Bëhet fjalë për mjekun Bujar Kllogjri. Ende nuk dihen detaje rreth gjendjes së tij shëndetësore,...

Ndahet nga jeta ish-ministri i Shëndetësisë dhe doktori i njohur

Është ndarë mbrëmë nga jeta në moshën 68-vjeçare Prof.Maksim Cikuli. Profosor Maksim Cikuli dha kontributin e tij të veçantë si mjek dhe pedagog i gjenetikës. Ai...

FOTO/Babai i moderatores së njohur shqiptare në front të parë me...

Moderatorja e njohur Kiara Tito prej kohesh jeton ne Shqiperi, por ashtu si ka rrëfyer ajo me heret, ajo jeton pa familjen e saj,...

Aksident i rëndë në Itali, humb jetën mjeku shqiptar

Një aksidenti i rëndë i ka marrë jetën një mjeku shqiptar në Itali. Sipas asaj që shkruajnë mediat italiane, aksidenti i rëndë ndodhi në qytetin...

Goditën mjekun me tullë, policia jep detaje: Shoqërohen autorët

Pas ngjarjes së ndodhur mbrëmjen e sotme në Durrës, ku një mjek roje në spitalin e këtij qyteti u dhunua nga dy persona, Policia...

Dhunohet mjeku në urgjencë, QSUT: Zbardhni ngjarjen, të dënohet autori

Një mjek është dhunur ditën e djeshme në Qendrën Spitalore Universitare “Nënë Tereza” në Tiranë. Sipas informacineve, dhuna është ushtruar ndaj një mjeku roje me...

Mjeku ‘ia mbath’ në Gjermani, banorët e fshatit nuk marrin shërbim...

Banorët e fshatit Trevëllazër të Novoselës, nuk marrin shërbimin mjekësor dhe janë të detyruar që të shkojnë në Vlorë për këtë. “Fshati ka pasur mjek...

Ndahet nga jeta mjeku i njohur, njihej si ”bisturia e artë”...

Është ndarë nga jeta në mënyrë të papritur mjeku i njohur Flamur Tartari. Ai ndërroi jetë në moshën 75-vjeçare, teksa ende nuk dihet shkaku....

VIDEO & FOTO GALERI/ Grabitet mjeku teksa kthehej në shtëpi: Orën,...

Pamje te frikshme ato kur një doktor ne Londer, u grabit teksa ishte makine, rruges per ne shtepi, nga grabites qe i zune prite...

Durrës, i riu rreh mjekun në spital

Plas grushti ndaj bluzave të bardha në spitalin e Durrësit. Një 29-vjeçar ka dhunuar një mjek, dhe më pas është vënë në pranga. Ngjarja ka ndodhur...