Veliaj dergon policine te marre Teatrin ne pronesi. Tension te Teatri

Ndaje

Kreu i Bashkise Erion Velija ka derguar policine per te larguar njerezit nag Teatri Kombetar dhe per te nisur se shpejti prishjen e tij.
Policet jane ndeshur me qytetatet nderkohe qe Presidenti ka vendosur te padise ne gjykate vendimin per marrjen ne pronesi.

Aleanca per Mbrojtjen e Teatrit ka kerkuar nga qytetaret qe ta mbeshtesin ate perballe policise.

Publiée par Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit – zyrtare sur Mercredi 13 mai 2020

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje