Itali, bien infektimet e reja serish

Ndaje

Italia ka shenuar 24 oret e fundit gjithsej 888 infektime te reja nga 1402 qe shenoi nje dite me pare. Ndersa numri total i infektimeve eshte 222 104 persona.

Keto shifra rikthejne serish kurben renese ne Itali pas nje kapercimi te papritur te nje dite me pare ku infektimet e reja gati u dyfishuan.

Italia shenoi 24 oret e fundit 195 viktima nga 172 qe ishin nje dite me pare.

Nderkaq Rusia ka shenuar rreth 10 mije infektime te reja duke zene vendin e pare per infektime ne harkun e 24 oreve.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje