LAJMI I FUNDIT/ Shtohen raste të reja më koronavirus në Shqipëri

Ndaje

Janë 12 raste të reja me koronavirus në Shqipëri pasi janë realizuar 170 teste. Ka shkuar në 868 numri I të infektuarve në total në të gjithë vendin.

Rastet e reja janë të gjitha kontakte të rasteve të mëhershme. 8 raste në Tiranë, 2 në Kamëz, 1 ne Kruje, 1 në Fier.

Prej dhjetë ditësh nuk ka asnjë viktime për shkak të koronavirusit, tha Ministria e Shëndetësisë.

🔴 MINISTRIA E SHËNDETËSISË DHE MBROJTJES SOCIALE – Përditësimi i situatës së COVID-19 Gentiana QirjakoInstituti i Shëndetit Publik

Publiée par Edi Rama sur Dimanche 10 mai 2020

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje