VIDEO/Gjetja e ekipeve në Tajvan, tifozët zëvendësohen nga manekinët dhe kartonat

Ndaje

Tajvani ka nisur sezonin e tij të bejsbollit, duke zëvendësuar tifozat me manekinat dhe prerjet prej kartoni që mbanin maska për fytyrën, pasi spektatorët u ndaluan të merrnin pjesë në lojëra gjatë pandemisë koronavirus.

Ndërsa kombet e tjera kanë anulluar ngjarjet sportive për të ardhmen e parashikueshme për shkak të shpërthimit të COVID-19, vendi ka vendosur të përmbajë trendin dhe të mbajë lojëra.

Fotografi nga stadiumi  Taoyuan International, në qytetin Taoyuan, treguan manekinët dhe prerjet e kartonit të ulur në vendet nga ku spektatorët normalisht brohorasin.

Ata ishin të veshur me ngjyrat  e ekipit vendas Rakuten Monkeys, si dhe me maska kirurgjikale.

Të vetmit njerëz brenda stadiumit ishin personeli, dhe tifozet kartone të cilët pozonin me shifrat e kartonit dhe robotët që luanin daulle.

Sezoni duhej të fillonte me një ndeshje midis Monakëve Rakuten dhe Vëllezërve Chinatrust, por për fat të keq përplasja u shty për shkak të motit të lagësht.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje