“Kemi 51 vdekje nga covid”, lapsusi i Ramës trembi gjithë shqiptarët, ai I Bashës nuk është asgjë përpara këtij

Ndaje

Deklarata e sotme e kryeministrit Ediui Rama teksa se “deri sot kemi 51 të vdekur” ka cuditur edhe vetë atë..

Deklarata ka ngjallur shumë reagime dhe një prej tyre ishte edhe ai i gazetarit të njohur Ilir Kadia, i cili edhe pse e quan lapsus, e cilëson atë mjaft të rëndë. Makabër madje.

Përmes një postimi në Facebook, ish-gazetari i BBC i kujton kryeministrit ‘lapsusin’ e kryetarit të PD, Lulzim Basha, në parlament, i cili më pas u përdor shumë nga vetë Rama dhe të tijët e tij.

“Lapsus bëre natyrisht! Por ke dy vjet që e ke bërë këngë lapsusin e kreut të opozitës me tabelën e shumëzimit! Po ta kthejë ai me të njëjtën monedhë lapsusi yt është makabër se janë 30 jetë njerëzish dhe jo gogla të tabelës së shumëzimit, o Kryeministri Ynë legjendar!”, shkruan Kadia në postimin e tij.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje