Italia, 766 viktima ne 24 oret e fundit

Ndaje

Ka arritur ne 766 viktima numri i personave qe kane humbur jeten per shkak te infektimit me koronavirus.

Numri i te semureve me covid ka arritur 119 827 persona ndersa jane sheruar 19659 paciente.

Ndersa ka shkuar ne 14681 numri ne total i viktimave ne Itali.
Deri tani jane kryer 619 849 testime ne te gjithe Italine, nje numer i konsiderueshem.

Grafiku i vdekjeve nuk eshte ne ngjitje tri ditet e fundit duke sinjalizuar renien e epidemise ne vendin me te goditur ne bote nga pandemia.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje