Rama publikon grafikun, dy zgjedhje: Ta mbajmë ulur, ose qindra mijëra të vdekur

Ndaje

Kryeministri Edi Rama ka publikuar grafikun e rritjes se epidemisë në vendet evropiane që më 20 rastet e para. Ai vë në zgjedhje dy ekstremet, ose të rezistojmë ose të vdesim me qindra mijëra.

Postimi i Ramës:

KURBA E RRITJES SË PRESIONIT TË ARMIKUT E MATUR PËR ÇDO VEND PAS 20 RASTEVE TË PARA, ku mund të shihni rezultatin e masave shtrënguese dhe rezistencës fantastike të 99% të shqiptarëve deri tani🙏

*tani si do vazhdojmë, me ngjitje të butë që të shpëtojmë Shqipërinë nga katastrofa, duke bërë Rezistencë për Ekzistencë apo do lëshohemi në krahët e frikës se “do vdesim për bukë”, që pastaj kjo shigjeta e kuqe të iki lart si raketë dhe ne të biem në këmbët e armikut duke numëruar qindra e mijëra të vdekur(?)!

Fotografia e Edi Rama

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje