LAJMI I FUNDIT/ Rrezohet qeveria e Albin Kurtit ne Kosove

Ndaje

Qeveria e Kosoves drejtuar nga Albin Kurti eshte rrezuar sonte afer mesnates nga Parlamenti i Kosoves.

82 deputete nga 120 qe ka Parlamenti votuan pro mocionit te mosbesimit paraqitur nga LDK. Qeveria e Kurtit hyri ne krize pas shkarkimit te ministrit te Brendshem qe vinte nga LDK.

Kryetarja e Parlamentit Vjosa Osmani deklaroi voten kunder mocionit te partise se saj.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje