Dy te rinj te infektuar ne Elbasan, babane e kane ne infektiv

Ndaje

Dy raste të reja u regjistruan me Koronavirus në Elbasan te cilet jane dy djemtë e 62 vjeçarit, i cili u identifikua sot.

Kjo shpjegon edhe historikun e prekjes së 62 vjeçarit, pasi njëri nga djemtë kishte pasur kontakte me shtetas italianë. Djemtë janë të moshës 22 dhe 25 vjeç.

Ata ndodhen në gjendje shumë të mirë dhe nuk kanë shfaqur probleme.

Elbasani deri më tani ka 5 të prekur nga dy familje, ku katër janë të vetëkarantinuar ndërsa një person është i shtruar në Tiranë në spitalin Infektiv.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje