Dy herë fitues i Champions League, koronavirusi vdes trainerin e famshëm

Ndaje

Ish-presidenti i Real Madridit, Lorenzo Sanz, nuk i mbijetoi dot koronavisruist, lajmëroi tabloidi britanik “Mirror”,

76-vjeçari ndërroi jetë në një spital në Spanjë ndërsa prej ditës së martë ishte në terapi intensive për shkak të komplikacioneve që i shkaktoi virusi famëkeq, shkruan tabloidi britanik “Mirror”.

Sanz ishte presidenti i Real Madridit nga 1995 deri në 2000, ku në periudhën e tij, klubi fitoi dy trofe të Champions Leagues, në finale ndaj Juventusit dhe Valencias.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje