Me cfare po trajtohen dy te semuret me koronavirus

Ndaje

Najada Çomo, shefe e shërbimit infektiv në QSUT ka folur për gjendjen e dy të infektuarve me Covid-19, sonte gjate nje bisede ne Opinion ne Top Channel.

‘Gjendja shëndetësore e dy të infektuarve është e kënaqshme. Nuk kanë shfaqur probleme të rënda shëndetësore’- tha Çomo.

Me çfarë po trajtohen këto dy persona?- e pyeti Eni Vasili.

Personat kanë kaluar në pneunomi, që është një ftohje në pjesën e poshtme të mushkërie. Për këtë arsye ata trajtohen me antibiotik. Covid-19 vjen nga një virus viral dhe gjithashtu po trajtohen edhe me medikamentet antiviral- tha shefja e shërbimit infektiv në QSUT.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje