Mblidhet KQZ pas kërkesës së Prokurorisë, kush është këshilltari i Bashkisë që do t’i hiqet mandati

Ndaje
KQZ-Mbledhja 1 Nentor 2019

Prokuroria e Përgjithshme i ka kërkuar Komisionit Qendror të Zgjedhjeve që t’i heqë mandatin këshilltarit bashkiak të Kamzës, Mirush Dema, ndersa mesohet se Kqz do te mblidhet te merkuren per te shqyrtyar shkarkimin e 28-vjeçarit.

Pas një verifikimi të thelluar të 28-vjeçarit, prokurori i Prokurorisë së Përgjithshme, Adnan Xholi, ka dalë në përfundimin se subjekti në fjalë është në kushtet e ndalimit të ushtrimit të funksionit si anëtar i Këshillit Bashkiak në Kamzë.

Nga hetimet e kryera, Dema rezulton se është dënuar në Zvicër, pasi i ka dhënë disa doza heroinë një punonjësi policie atje. Në Zvicër, Dema është dënuar me gjeneralitetet Mirush Troca.

Por në formularin e vetëdeklarimit, ai ka sqaruar se më herët ka mbajtur mbiemrin Troca dhe më pas e ka kthyer në Dema, pasi është martuar. “Interpol Bern/ Zvicër ka njoftuar se shtetasi Mirush Troci, i pajisur me pasaportë shqiptare e vlefshme deri më 24.04.2021, është ndaluar për herë të parë nga autoritetet zvicerane në datën 27.11.2014, ku ka rezultuar se nuk ishte pajisur me leje qëndrimi zvicerane.

Mirush Dema

vijon… 

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje