Sot është dita më e ftohtë e javës, vishuni trashë!

Ndaje

Nese mendoni se dimri kaloi paq, pa asnje dite te ftohte e keni gabim. I ftohti do të vijojë sërish edhe gjatë ditës së sotme, ku është parashikuar si dita më e ftohtë e javës.

Vendi ynë do të karakterizohet nga vranësira në pjesën e parë të ditës me reshje të pakta dëbore në zonat malore. Nga mesdita do të kemi një përmirësim gradual në këto zona.

Sipas MeteoAlb, temperaturat do të jenë të ulëta ku do të luhaten nga vlerat -9°C në 8°C.

Era do fryjë mesatare në tokë dhe e fortë në det me shpejtësi 70 km/h nga drejtimi verior-verilindor duke krijuar në det dallgëzimi 6 ballë.

Sipas parashikimeve, temperaturat i rikthehen normalitetit fundjaves, ku pritet te kete dhe rreze dielli.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje