Tag: ftohte

Sot është dita më e ftohtë e javës, vishuni trashë!

Nese mendoni se dimri kaloi paq, pa asnje dite te ftohte e keni gabim. I ftohti do të vijojë sërish edhe gjatë ditës së...

FOTO/Rikthehen temperaturat e ulëta, parashikimi i motit për fillim e javës

Sot vendi ynë do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh por që mundësitë pë reshje janë të pakta duke bërë që të rikthehet...

Mot shumë i ftohtë gjatë ditëve të fundit të 2019, njihuni...

Nëse e ndjetë, ky mëngjes ishte pak më i ftohtë se i ditëve që lamë pas. Ditët e fundit të 2019 do të jenë...

DETAJE/Meteorologët parashikojnë dimrin më të ftohtë në 8 vitet e fundit,...

Pritet të jetë dimri më i ftohtë i tetë viteve të fundit. Acari dhe i ftohti ekstrem pritet të përfshijë Europën, Ballkanin Perëndimor, përfshirë...

Parashikimi i motit për këtë javë, ja deri kur do të...

Moti është i paqëndrueshëm, mes reshjeve të shiut dhe erërave të forta. Maji i cilësuar si muaji erëmirë, për shkak të lulëzimit të shumë luleve...

Çudit moti, bie borë në Dibër

Edhe pse jemi në stinë pranvere, ka pasur reshje dëbore në disa zona të  Shqipërisë. Në zonat malore, vendin e shiut e kanë zënë reshjet...

Ulen temperaturat, java pritet të jetë shumë e ftohtë

Nëse menduat se i ftohti iku, fatkeqësisht nuk është kështu. Meterologët parashikojnë një mot të frikshëm gjatë javës, ku temperaturat do të shkojnë nën...

VIDEO/Temperatura të frikshme, i ftohti vdekjeprurës mbërthen Amerikën

Moti i ftohtë në SHBA ka sjellë atë që meteorologët e quajnë epoka e ngrirjes së plotë. Parashikuesit thonë se temperaturat gjatë ditëve të ardhshme...

FOTO/Dëborë dhe acar, nxënësit në Tropojë shkojnë me batanije në shkollë

Temperaturat e ulëta dhe reshjet e dëborës sjellin probleme jo vetëm me qarkullimin e automjeteve dhe bllokimin e zonave, por dhe me jetesën. Në shumë...

FOTO/Acari mbërthen Shqipërinë, temperaturat vazhdojnë të jenë të ulëta

Acari dhe i ftohti do të vijojnë të jenë prezente dhe ditën e sotme. Sipas Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit temperaturat do të...