Lleshaj zotohet para ambasadores: Niseni me mua testimin e poligrafit

Ndaje

Ambasadorja e re e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, mori pjesë në përurimin e njësisë së poligrafit në Shërbimin e Çështjeve të Brendshme dhe Ankesave.

Makina e së vërtetës është dhuruar nga SHBA dhe aty do të testohen punonjësit e ri të Byrosë Kombëtare të Hetimit.

Ambasadorja tha se kjo është një tjetër armë në arsenalin e Shqipërisë për të luftuar korrupsionin dhe zbatuar shtetin ligjor.

Por i pari që u vetëofrua për të testuar pajisjen nuk ishte askush nga BKH. Sipas Panoramës, ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj tha se është gati që ekspertiza e pajisjes të nisë nga ai i pari.

Poligrafi është një instrument, i cili përdoret për të zbuluar të vërtetën, bazuar në pyetje, duke e cilësuar atë ndryshe pra edhe si “makina e së vërtetës”.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje