Zjarr në Gjirokastër, dyshohet i qëllimshëm, nisi brenda kinemasë së qytetit

Ndaje

Një zjarr ka rënë në pjesën e pasme të ndërtesës së kinemasë së Gjirokastrës, në një dhomë të vjetër që përdorej si tip magazine.

Ndërhyrja e shpejtë e zjarrfikësve shmangu  përhapjen e flakëve brenda kinemasë.

Mesohet se dyshimet paraprake jane per  zjarrvënie të qëllimshme. Zjarri ka nisur nga pjesa e jashtme e portës, ndersa rrezikonte dhe banesat.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje