FOTO/Kapet peshkaqeni “dem” në Himarë, peshkatarët zbulojnë sa peshon

Ndaje

Zyrtarisht sezoni i verës ka përfunduar, por ujërat shqiptarë i vizitojnë specie të cilat ne te shumtën e rasteve nuk janë kthyer në rrezik për pushuesit.

Këtë herë një peshkaqen rreth dy metra i gjatë ka rënë në rrjetat e peshkatarëve të Himarës. Peshkaqeni i cilësuar nga peshkatarët si ‘peshkaqen dem’ peshon rreth 100 kilogramë.

Ai është kapur nga peshkatarët ditën e djeshme dhe fotot e tij janë shprëndarë gjerësisht në rrjetet sociale. Kohët e fundit janë shtuar rastet kur këto specie bien në rrjetat e peshkatarëve shqiptarë.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje