Tag: peshkatare

FOTO/Kapet peshkaqeni “dem” në Himarë, peshkatarët zbulojnë sa peshon

Zyrtarisht sezoni i verës ka përfunduar, por ujërat shqiptarë i vizitojnë specie të cilat ne te shumtën e rasteve nuk janë kthyer në rrezik...

VIDEO/U izoluan për shkak të baticës, shpëtohen dy peshkatarët në Velipojë

Ndërhyrja në kohë e policisë dhe FNSH-së së Shkodrës, ka bërë të mundur shpëtimin e dy peshkatarëve, të cilët kishin mbetur të izoluar për...

VIDEO/Ja për çfarë e përdor ky peshkatar prezervativin

Ndoshta nuk na kishte shkuar mendja deri këtu, por ky peshkatar paska një ide brilante për të mbrojtuar telefonin gjatë peshkimit. Ai i përdor kondomët...

FOTO GALERI/ Durrës, peshkatarët kapin një peshkaqen tigër, peshon 102 kg

Një tjetër peshkaqen i rrezikshëm ka rënë në rrjetat e peshkatarëve durrsakë. Mëngjesin e sotëm është kapur një peshkaqen tigër që peshon plot 102...

VIDEO & INVESTIGIMI/ “Peshkatarët” e zhdukur të Vlorës janë viktima të...

Gjatë dy viteve të fundit, 13 persona janë zhdukur në qytetin e Vlorës, një pjesë e të cilëve dyshohen se janë mbytur në det...