Socialisti gjen kohë për batuta: Negociatat hapen në ditën e ditëlindjes sime dhe Berishës

Ndaje

Një  debat televiziv ndodhi ndërmjet deputetit të PS-së, Ervin Bushati dhe kreut të Partisë Agrare, Agron Duka, në lidhje me sistemin politik dhe zhvillimet e krizës.

Në një moment Duka i thërret Bushatit Edvin dhe ai i kundërpërgjigjet duke thënë se unë jam Ervini jo Edvini. Duka ka ndërhyrë për ta ngacmuar por Bushati tha me humor se unë jam Ervini dhe më 15 kam ditëlindjen dhe atë ditë do të hapen negociatat me BE.

E paske në një ditë me doktorin tha Duka dhe Bushati vijoi po patjetër në një ditë me doktorin…

Interesant është fakti që socialistët kanë kohë të merren dhe me batuta dhe të parashikojnë ndodhi, data pa qënë fare të sigurt.

Data e hapjeve të negociatave mbetet një pikëpyetje, kjo nëse nuk përcaktohet vlefshmeria e 30-Qershorit dhe nga ana tjetër të zbatohet dekreti i presidentit për datën 13 Tetor si mbajtja  e zgjedhjeve.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje