Tag: negociatat

PD ngre alarmin: Shqipërisë mund të mos i hapen sërish negociatat,...

Partia Demokratike vëren se Shqipërisë mund të mos i hapen sërish negociatat, sepse sipas tyre,  Edi Rama ka kryer 2 veprime antidemokratike: 1. Ndryshoi në...

“Hymë në fazë të re të historisë”, fondacioni ‘Kondrad Adenauer’ pas...

Pasi Shqipëria mori sot lajmin se Komisioni Europian çeli bisedimet për anëtarësim në BE, vjen një reagim nga fondacioni Kondrad Adenauer, permes kreut te...

INTERVISTA/Pollo: Negociatat me Shqipërinë, vetëm pas plotësimit të kushteve

Politikani Genc Pollo, ish deputet dhe ish ministër i Partisë Demokratike ne intervistën për Deutsche Wellen flet për plotësimin e parakushteve që liderët e...

KOMENT/’Evropa na hapi derën e purgatorit! I thonë të rinisësh ndërtimin...

Nga Artan Fuga Evropa na hapi derën e purgatorit! ————– Cfarë kërkon nga ne me të drejtë Europa gjatë bisedimeve për t’u integruar në BE? – Reformë zgjedhore –...

Vendimi i BE për negociatat, reagojnë Basha dhe Meta: Mos humbasin...

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka reaguar pas vendimit nga Këshilli i Ministrave të BE-së, që vendosi në një video-konferencë të zhvilluar të...

Hapen negociatat? Ministri gjerman jep lajmin e madh pas video-konferencës së...

Këshilli i Ministrave të BE-së, vendosi në një video-konferencë të zhvilluar të martën në mesditë që të japë dritën e gjelbër për çeljen e...

Shqipërisë iu shtuan kushtet, Basha optimist: Mbështesim sërish nisjen e negociatave

Kryetari i opozitës, Lulzim Basha reagoi me një mesazh në rrjetet sociale për propozimin që të nisin negociatat me kushte te shtuara me Shqipërinë. Basha...

DW citon zyrtarin e CDU-së: Ka gjasa që kushtet për Shqipërinë...

Komisioni i BE-së sërish rekomandoi çeljen e negociatave të anëtarësimit për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Vendimi pritet të merret në samitin e rregullt të...

“Nuk i besoj Komisionit Europian”, Ish-ministri jep aryset: Ka konflikt interesi...

Teksa shprehet optimist dhe i uron Shqiperise ti hapen negociatat, ish-ministri Ylli Manjani, shprehet i hapur kur thote se nuk i beson shumë raportet...

Publikohet raporti paraprak i Komisionit Evropian, a rekomandohet hapja e negociatave

Eshte bere publik raporti paraprak i Komisionit Evropian. Sipas asaj qe mesohet, ky raport rekomandon hapjen e negociatave me Shqipërinë, duke vlerësuar pozitivisht përparimin...