“Marku s’vjen në Kuvend ditën e përgjimeve”, ironizon Maliqi: Se mos na sëmuret edhe Kalorësi i Rilindjes

Ndaje

Deputeti Lefter Maliqi ka reaguar pwr seancën e sotme parlamentare nw tw cilwn do tw flasw dhe  kryeprokurorja Arta Marku.

Maliqi thotw se Marku nuk do të jetë sot në Kuvend për arsye shëndetësore.

“S’besoj te jetë sëmurur nga përgjimet e gazetarit Gjerman të Gazetës Bild ,qe sot do të publikoj fakte dhe me tronditëse të shitblerjes së votave dhe lidhjeve te bandave e krimit të organizuar me Qeverinë”,-shkruan Maliqi.

Reagimi: 

Sa me njoftuan se sot Prokurorja e Pergjithshme per arsye shëndetesore nuk paraqitet ne Parlament ku do të raportonte per rezultatet e vitit 2018 dhe për arrestimet politike të Opozites me urdher të Kalorësit dhe sejmenëve te tij ne qeveri e parlament. S’besoj te jetë sëmurur nga përgjimet e gazetarit Gjerman të Gazetës Bild ,qe sot do të publikoj fakte dhe me tronditëse të shitblerjes së votave dhe lidhjeve te bandave e krimit të organizuar me Qeverinë.Gjithsesi të shkuara Prokurore ,vetëm aman mos na sëmuret Kalorësi i Rilindjes,se pa ate edhe ju edhe gjithë institucionet e kapura te shtetit nga kaloresi i rilindjes mbeten në gjendje të rëndë dhe ska zot ae i sheron.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje