“Shqetësimi i madh i PS”, Balla: Kërkojmë zyrtarisht shkarkimin e Metës

Kryetar i Grupit Parlamentar të PS, Taulant Ballaga nga Kryesia e Kuvendit doli në një konferencë urgjente. Në emër të PS, Balla ka kërkuar shkarkimin e Metës.

Duke arsyetuar në bazë të Kushtetutës, Balla thotë se sipas tij, Meta nuk reflektoi edhe pas rezolutës së Kuvendit.

Zoti Ilir Meta ka humbur kërkesën të qëndrojë në atë zyrë në pëlqimin tonë. Ne socialistët nuk i përkasim kulturës së arbitraritetit dhe dhunimit të ligjit, do e ndjekim në mënyrë rigoroze të gjithë procesin. Shkarkimi do i shkojë për vlerësim Kushtetueses, që ka përgjegjësi të thotë fjalën e fundit. Me këtë rast i kujtojmë zotit Ilir Meta kërkesën e bërë nga Kuvendi në drejtim të tij, përmes rezolutës së miratuar të enjten që të reflektonte”, u shpreh Balla.

Kujtojmë se rezolutën e votuan 100 deputetë, ndërsa disa prej tyre, (nga opozita e re) u denoncuan se ishin korroptuar nga Taulant Balla duke ndryshuar mendje në momentin e fundit.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje