VIDEO/ Doris Pack takim me aktorët për TK: “Kryeministri dhunoi të drejtën tuaj…”

Ndaje

Një aktivitet është zhvilluar në kuader te mbrojtjes se trashgimisë kulturore me praninë e Doris Pack, ish-deputete e PE-së dhe raportuesja për Shqipërinë.

Gjate fjales ajo u shpreh se qyetetarët duht të jepnin mendimin e tyre nese duheshin kulla te medha apo te ruhej teatri.

Ajo që më terbon, vijoi Pack, më shumë ështës edhe qëndrimi i komisionit Parlamentar europian që nuk ndërhyri dhe nuk bëri punën e tij në këtë çeshtje, pasi  2018 ishte edhe viti i mbrojtjes së trashgimisë kulturore.

Eshtë një teatër të cilin duhet ta mbajme dhe nuk e di se kush eshte i intersuar që të shembe këtë godine.

Kryetari i bashksië është zgjedhur që të mbroje trashgiminë kulturore të qytetarëve.

Nuk e di se si ai mundet të lejojë Kryeministrin që ta heqë këtë godinë nga trashgimia e qytetit.

Në mbrojtje të kësaj duhet të protestojnë të gjithë.

Kryeministri dhunoi të drejtën tuaj, u tha ish deputetja e PE artistëve të pranishëm në takim.

LIVE – Aktiviteti “Qytetarët dhe zëri i tyre në mbrojtje të trashëgimisë”, me praninë e Doris Pack.

LIVE – Aktiviteti “Qytetarët dhe zëri i tyre në mbrojtje të trashëgimisë”, me praninë e Doris Pack.

Publiée par Partia Demokratike e Shqipërisë sur Dimanche 5 mai 2019

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje