Tag: aleanca per mbrojtjen e teatrit

3 deputete te Parlamentit Evropian i drejtohen Komisionit me pyetje per...

Tre deputetë të Parlamentit Europian i janë drejtuar Komisionit Europian me disa pyetje në lidhje me shembjen e Teatrit Kombëtar. Eurodeputetë të grupimit parlamentar të...

Neser proteste te SPAK ne oren 11.00

Aleanca do te vijoje nese proteste tjeter. Edmond Budina tha se protesta do te jete ne oren 11.00 paradite tek SPAK. Nderkohe ka ftuar te...

KOMENT/ Ta perdoresh kulturen ne shërbim të korrupsionit

Nga Sami Neza Kryeministri Rama, me një gjetje aspak të denjë për të,publikoi sot në faqen e tij projektin e teatrit të ri në përpjekje për...

Terheqja nga ligji Veliaj-Fusha, konfirmim se prishja e teatrit behej per...

Bashkia e Tiranes eshte terhequr sot nga ligji special per shembjen e teatrit kombetar ne funksion te ndertimeve nga nje kompani ndertimi, partnerja me...

Arbër Mazniku dhe biznesmeni Shkëlqim Fusha kallëzohen në Prokurori

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka kallëzuar në Prokurorinë e Tiranës nënkryetarin e Bashkisë së Tiranës Arbër Mazniku dhe biznesmenin Shkëlqim Fusha, për shkak...

Artistët nuk dorëzohen, kalojnë natën para godinës: Në mbrojtje të Teatrit...

Që nga mesnata e deri në mëngjes, para Teatrit Kombëtar kanë qendruar me dhjetëra qytetarë, duke iu përgjigjur thirrjes së Aleancës për Mbrojtjen e...

Artistët dhe PD do të rivendosin gërmat e Teatrit Kombëtar, ja...

Artistët janë të vendosur për ti kthyer emrin Teatrit Kombëtar. Sipas një njoftimi të fundit, Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit dhe Partia Demokratike, në...

VIDEO/ Doris Pack takim me aktorët për TK: “Kryeministri dhunoi të...

Një aktivitet është zhvilluar në kuader te mbrojtjes se trashgimisë kulturore me praninë e Doris Pack, ish-deputete e PE-së dhe raportuesja për Shqipërinë. Gjate fjales...

Aleanca për Teatrin padi në Prokurori, kërkon hetime për dhunuesit e...

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit do të dorëzojë në prokurori ndaj personave që hoqën natën shkronjat që identifikonin Teatrin Kombëtar si institucion. Lajmin e ka...

Reagon Aleanca për Teatrin: Rama nuk guxon të ndërmarrë asnjë hap...

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka reaguar pas deklaratës së kryeministrit Edi Rama se Teatri Kombëtar do të shembet dhe në vend të tij do...