Eshte situate e rende, Sali Berisha detyrohet te mbroje Nikoll Lesin nga Edi Rama

Ndaje

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka postuar sot nje mesazh permes te cilit i sulet Edi Rames se policet e tij kane masakruar dje Nikoll Lesin, drejtorin dhe pronarin e gazetes Koha Jone. Berisha akuzon Ramen se po sulmon gazetarin e vjeter. Nderkohe ajo qe habit eshte, cilesimi i Berishes per gazeten Koha Jone si e vetmja gazete e pavarur ne Shqiperi.

Koha Jone edhe mund te jete e tille, por e thene nga Berisha perben surprize. Koha Jone ishte nje nga arsyet e rrezimit te Berishes ne 97. Ne ate kohe Edi Rama ishte nje nga komentuesit me te paguar te kesaj gazete. Gazeta e financuar nga nje grant 300 mije dollare nga fondaciini Soros nuk kursehej kunder qeverise se Berishes, duke publikuar cdo dite edhe bursen e piramidave financiare qe inkurajonin njerezit te perfshiheshin ne to. Shembja e piramidave me pas shkaktoi trazirat e pergjakshme te 97.

Postimi i Berishes:

Edvin Urrejtesi, ne nje akt hakmarrje primitive ndersen dhe keqtrajton me narkopolice te droguar gazetarin dhe publicistin e njohur, drejtorin e gazetes se vetme te pavarur te Shqiperise “Koha Jone”, z Nikoll Lesi.

Keqtrajtimi i Nikoll Lesit eshte nje atentat i rrezikshem i kreut te narkoshtetit Edvin Kristaq Urrejtesit ndaj fjales se lire dhe mediave te lira. Ky akt i shemtuar eshte nje perpjekje kriminale per te shuar zerat kritik ndaj regjimit kakistokrstik te Edvinit dhe narkopushtetareve te tij qe perpeliten ne nje agoni te pashprese.

Duke denuar me ashpersine me te madhe kete akt kriminal ndaj zotit Lesi, paralajmeroj sponsoret dhe ekzekutoret e tij se do pergjigjeni personslisht per aktin tuaj banditesk, deshmi e nje fundi te shpejte dhe te tmerrshem per ju. sb

ps: ketu keni fotot e narkopoliceve qe dhunuan gazetarin, publicistin, botuesin e njohur Nikoll Lesi.

https://www.facebook.com/121577844669798/posts/1251511371676434?sfns=cl

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje