Mustafaj promovon romanin në italisht me 2 ambasadorët italianë

Ndaje

Botimi në italish i romanit të Besnik Mustafaj u prezantua në librarinë Adrion, që ndodeht në qendër të Tiranës,

Bashkë me autorin ishin edhe Ambasadori i Italisë në Tiranë, Cutillo dhe Ambasadori I BE-së në Tiranë, po ashtu Italian, Luigi Soreca.

Gjatë bisedës e cila u moderua nga gazetari Enkel Demi, u trajtuan temat kryesore të “sagës së vogël të burgjeve”: shndërrimi i identitetit njerëzor kur i nënshtrohet humbjes së lirisë dhe shtypjes politike.

Image may contain: 3 people, people sitting and indoor

Libri I Mustafajt u konsiderua një kontribut i jashtëzakonshëm për rindërtimin e historisë së Shqipërisë dhe një reflektim shumë aktual për shndërrimin që pëson njeriu i nënshtruar nga robëria dhe burgimi.

“Një sagë e vogël” është e përkthyer po ashtu edhe në frëngjisht.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje