Tag: besnik mustafaj

FOTOLAJM/Pas rikthimit në PD, Besnik Mustafaj shfaqet krah Bashës në Kosovë

Besnik Mustafaj është shfaqur sot në krah të Lulzim Bashës, një ditë pasi zerat brenda PD konfirmuan rikthimin e tij në Partinë Demokratike. Mustafaj pasi...

Besnik Mustafaj, një sagë për qelitë e gjyshërve dhe nipave

MUHAMED MUFAKU* Në dekadat e fundit, pas rrëzimit të murit të Berlinit dhe “kalasë së fundit të stalinizmit”, letërsia me temën e burgut në botë...

Mustafaj flet në RAI: Mos të bëhet propagandë sikur 30 mjekët...

Vazhdon ende te diskutohet gjatë dërgimi i 30 mjekëve në Itali, gjest qe per disa eshte komentuar si pozitiv, e per disa te tjere...

Keshilli i Ambasadoreve te Shqiperise, leter Trampit per Kosoven

Këshilli i Ambasadorëve Shqiptarë i shkroi një letër në fund-javë presidentit të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ku theksoi rëndësinë që ka mbështetja amerikane...

Mustafaj: Opozita ia doli te nxjerre nga parlamenti mazhorancen

Analisti Besnik Mustafaj i ftuar në rubrikën ‘Opinion’ në News 24 tha se me marreveshjen për Reformën Zgjedhore, opozita e arriti një qëllim, të...

Marrja e Presidencës së OSBE-së, ish-ministri: Kam arsye personale të ndjehem...

Nga Besnik Mustafaj Marrja e Presidences se OSBE-se shenon pa dyshim nje afirmim me rendesi te Shqiperise si kontributore ne marredheniet nderkombetare. Si shqiptar deshiroj...

FOTO/”Poezi për zemrën”, Besnik Mustafaj: Dua të vdes për një dashuri...

Besnik Mustafaj mund të mburret lirshëm me këtë vëllim të tijin poetik, të krenohet me stilin e tij, për marrëdhënien e bukur që poezia...

Analiza e Mustafajt: Vendi do të shkojë në zgjedhje në pranverën...

Ish-ministri i Jashtëm, Besnik Mustafaj, i ftuar në News 24, u shpreh besimplotë se palët do të gjejnë gjuhën e përbashkët për të bërë...

Mustafaj: Zgjedhjet e parakohshme lehtësojnë plotësimin e kushteve

Analisti Besnik Mustafaj, tha sot se zgjedhjet e parakohshme do të ishin një fillim I mirë oër plotësiminve kushteve gjermane për integrimin në BE....

FOTO/Besnik Mustafaj nderohet me çmimin prestigjioz në Itali, ja cili është...

Shkrimtari shqiptar Besnik Mustafaj ishte mysafir i nderit në edicionin e 46-të të ndarjes së çmimit "Flaiano Literary", mbi krijimet në italisht, nje event...