VIDEO/ Portieri bën mrekullinë, sulmuesi nuk i beson syve

Ndaje

Portierët bëhen shpesh protagonist me pritjet e tyre, por ajo që ka bërë gardiani i kolumbianëve të Junior është me të vërtetë i pabesueshëm.

Sebastian Viera ishte fantastik në një zbritje të shpejtë të vendasve. Në minutën e 80-të, Gustavo dhe Vivian dolën të vetëm përballë portierit kundërshtarë.

Gustavo pasoi për shokun e skuadrës dhe ky i fundit u ndal në mënyrë të pabesueshme nga portieri 36 vjeçar. Një çmenduri kjo nga Viera, i cili u kthye për pak çaste në hero, pasi Palmeiras thelloi shifrat në 3-0.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje