FOTO/PS regjistrohet në KQZ për zgjedhjet e 30 Qershorit, çfarë ndodh me partitë opozitare

0Shares
0

Partia Socialiste ka dërguar  kërkesën në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve për t’u regjistruar si forcë politike që do të garojë në zgjedhjet vendore të 30 qershorit.

Kërkesa është firmosur nga sekretarja për çështjet elektorale në PS, Blerina Gjylameti.

Nga ana tjetër opozita eshte e vendosur te vazhdojë të dëgjojë zërin e qytetarëve, duke zgjedhur përgjigjen me protesta. Deri me tani asnjë nga partitë e opozitës nuk ka dorëzuar në KQZ, as emrat e komisionerëve të Komisioneve Zonale Zgjedhore dhe as kërkesën për të qenë pjesë e zgjedhjeve vendore.

 

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje