Gjykata vendos burg për administratorin e ”DH Albania”

Ndaje

Gjykata e Tiranës ka vendosur burg në mungesë për Avdjol Dobin.

Avdjol Dobi është administratori i DH Albania. Kompania në fjalë  akuzohet për falsifikimin e dokumentave, ndërkohë që kishte fituar tenderin për Unazën e Re.

Në sistemin TIMS Dobi nuk rezulton të jetë larguar nga Shqipëria por tre herë thirrjeve të prokurorisë për tu paraqitur nuk i është përgjigjur.

Prej ditësh kanë filluar hetimet për këtë kompani, ndërsa njoftohet se do të ketë të tjera arrestime në vijim.

Dyshimet janë se pas kompanisë DH Albania qëndron biznesmeni Bashkim Ulaj, pasi Dobi ka lidhje familjare me të.

Dobi në fillim ka punuar si recepsionist i një spitali privat në kryeqytet, ndërsa krejt papritur fitoi tenderin prej 20 milionë eurosh nga ana e ARRSH-së me dokumente false.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje