Tag: dh albania

Prokuroria shfryn skandalin e 20 milione eurove, akuza thjeshtohet: falsifikim

Nga Edmond Hoxhaj, Birn Në prag të festave të fundvitit, Prokuroria e Tiranës mbylli pa zhurmë hetimin për skandalin e falsifikimit të tenderit të Unazës...

Gjykata vendos burg për administratorin e ”DH Albania”

Gjykata e Tiranës ka vendosur burg në mungesë për Avdjol Dobin. Avdjol Dobi është administratori i DH Albania. Kompania në fjalë  akuzohet për falsifikimin e...

LETRA/Skandali me DH Albania, kërkohet shkarkimi i kreut të OST-së

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë Belinda Balluku sërish ka njoftuar një tjetër  vendim që lidhet me zhvillimet e fundit. Ajo ka çuar në Bordin e...

“Po faktohet që Rama është përfituesi i aferës korruptive së Unazës...

Deputeti i Partisë Demokratike, Agron Shehaj, ka reaguar pas lajmit nga Zëri i Amerikës se kompania “DH Albania” që përdori dokumenta të falsifikuara, është...

Dokumenti dhe njerëzit pas DH Albania nxjerrin zbuluar kompaninë e Bashkim...

Autoritetet shqiptare presin ndihmën nga SHBA për të zbuluar kush fshihet pas kompanisë fantazmë që fitoi dy tendera përmes falsifikimit, por një dokument në...

LAJMI I FUNDIT/ ARRSH kallëzon kompaninë “DH Albania” për mashtrim dhe...

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka kallëzuar në Prokurorinë e Tiranës kompaninë “DH Albania” për dy vepra penale, "Falsifikim dokumentash" dhe "mashtrim". Në kallëzim thuhet se kompania...

Thellohet skandali, DH Albania ka fituar tjetër tender,OST i dha 11...

Thellohet skandali me kompaninë Dunwell Haberman, e cila u shpall fituese për ndërtimin e një pjese të Unazës se Madhe, por aktiviteti ndërtimor i...