Telashe për yllin e futbollit anglez, arrestohet dhe gjobitet në SHBA

Ndaje

Detaje të reja dalin nga arrestimi i futbollistit anglez Wayne Rooney. Ish kapiteni i Anglisë dhe Manchester United u arrestua më 16 dhjetor në Aeroportin Ndërkombëtar të Dulles në Virxhinia pasi u kthye nga një udhëtim njëditor në Arabinë Saudite.

Rooney, 33 vjeç, u akuzua për përdorim të tepruar të alkoolit dhe pagoi një gjobë  prej 25 $ dhe 91 dollarë më 4 janar, sipas dokumenteve të gjykatës nga Gjykata e Lartë e Qarkut Loudoun.

Në një deklaratë, zëdhënësi i tij e konfirmoi ngjarjen duke shtuar: “Gjatë fluturimit Wayne mori një sasi të caktuar të tabletave për të fjetur duke e pëzrjerë me  alkool dhe rrjedhimisht ishte çorientuar pas mbërritjes.

“Ai u kontaktua nga policia që e arrestoi atë me një pagesë të vogël për kundërvajtje. Ai mori një gjobë automatike statutore dhe u lirua pak kohë më pas në aeroport. Çështja është tani drejt fundit.

Rooney, i cili tani luan për DC United të Major League Soccer, nuk e ka për herë të parë këtë gjë.  Rooney ka patur probleme me policinë për shkak të alkoolit. Ai u arrestua edhe në shtator të 2017 në Cheshire të Anglisë teksa ishte duke drejtuar makinën në gjendje të dehur.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje