FOTO/Surpriza e studentëve për Ramën, një paketë e veçantë me logon ‘PAL’

Ndaje

Studentët vijojnë të qëndrojnë në protestë dhe ashtu sikurse kishin premtuar, janë rikthyer me synime të qarta ku nuk kanë munguar as gjestet simbolike ndaj kryeministrit Edi Rama.

Së fundmi, gjetja e tyre e re është një paketë cigare ku kanë shkruar emrin e Kryeministrit dhe tekstet për arsimin.

Studentët kanë shpjeguar për Faxweb.al simbolikën e përdorur, ku thonë:

“Logoja e Kabinetit të Qeverisë është përdorur si prodhues i paktës. Logoja PAL “Paketa e Arsimit të Lartë” është emërtimi i paktës së Kryeministrit, prandaj kemi përdorur paketën si objekt për të përçuar mesazhin. Piktura e kompozuar në të djathë të paketës është pikturë e Ramës.

Pjesa anësore në të majtë të paktës është kompozuar barkodi PAL + 8 numrat = 8 Kërkesat tona. Ndërsa tek përmbajtja në pjesën anësore të djathtë janë:
NIKOLLA + Nikotinë=Nikolltinë 5.8%

Katran + Rama= 50 % KatRAMA

Ministri + Oksid Karboni = Minioksid Karboni 9% Për 9 ministrat e hequr

Nivele toksike = 35.2%”

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje