Alma Hicka, një listë me abuzime por pritet të marrë detyrë të re

Fill pas largimit nga posti i Avokates së Shtetit, Alma Hicka pritet të marrë një detyrë tjetër në sistemin gjyqësor por ndërkohë nuk reshtin akuzat ndaj saj për abuzime përgjatë ushtrimit të detyrës. Sipas burimeve të besueshme ajo do të shkojë në Gjykatën e Lartë në një detyrë të rëndësishme. Vendi i saj eshte marre nga nje person qe vjen nga zyra e Kryeministrit Rama, Artur Metani.

Portali Pamfleti ka publikuar disa të dhëna që lidhen me abuzime të Hickës.

Më poshtë pjesë nga shkrimi:

Ja 3 fakte konkrete, nga pazaret, hajdutëritë dhe abuzimet e Alma Hiçkës

  1. Nga auditimi mbi përzgjedhjen e studiove ligjore të huaja për mbrojtjen e Shtetit shqiptar, në gjyqet ndërkombëtare, me dy kompanitë e huaja “AAGL” dhe “EFT”, përzgjedhja e këtyre studiove është bërë pa garë dhe personalisht nga titullarja Alma Hicka, në kundërshtim me Ligjin nr. 10198, datë 10.12.2009 dhe VKM nr. 392, date 08.04.2009 dhe u janë dhënë 3 milionë e 740 mijë euro më tepër me letra për shërbime false.
  2. Në lidhjen e këtyre dy kontratave të tjera, me avokatë të huaj, në vlerën 2 milionë e 340 mijë euro, rezulton në kundërshtim të plotë, me Ligjin nr. 8438, datë 28.12.1998 “Për tatimin mbi të ardhurat”, ku rezulton se janë zhdukur 351 mijë Euro, tatim fitimi (TVSH).
  3. Nga auditimi mbi vlerësimin e realizimit të aktivitetit për vitin 2016 të Avokaturës së Shtetit, pranë gjykatave shqiptare në nivel kombëtar, janë inskenuar qëllimisht, 3 “humbje” gjyqesh, me biznese të lidhura me pushtetin, me zyrën avokatore të burrit të Alma Hickës dhe, sponsor, miq e familjarëve të shefave të PS, PD e LSI.

Nga këto gjyqe të “shitura” prej Alma Hickës, ose “hinkës” së korrupsionit qeveritar, arkës së shtetit, i janë zhvatur 694 milionë e 431 mijë lekë, ndërkohë, që në 12 raste të tjera të inskenuara për humbje, vlera është 4 miliardë, 629  milionë e 540 mijë lekë, të marra padrejtësisht, nga Alma, studioja private avokatore e saj dhe ata, që i derdhin në xhep, 30% -in e çdo vlere.

Nesër, do  të  publikojmë  një  skandal  të  rëndë, pazar  tipik  hajdutëror  mafioz  me  vlerë  sa  koncesioni  i  Hemodializës, që  Alma  Hicka e  Arben  Ahmetaj, me “porosi”  të  Edi  Ramës, po  bëjnë me  një  studio  ligjore italiane, ku  është  aksioner  Ëngjëll  Agaçi  (Anxhelo Agacio),  shefi   i  gjithë  pisllëqeve, që  po  bëhen  prej 5 vitesh, në  “moçal-pushtetin” e  instaluar  prej  Edi  Ramës.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje