Berisha lavdëron Edoganin dhe komenton mbi gylenistët e Tiranës

Ndaje

Ish-Kryeministri Berisha tha sonte në Opinion të Blendi Fevziut se nuk përjashtonte mundësinë që segmente të Gulenit të jenë përfshirë në grushin e shtetit në Turqi në vitin 2016.

Berisha tha se kjo është një nga momentet më të shkëlqyer të Erdoganit që ia doli të shtypte grushtin e shtetit.

Berisha tha se është kundër rrëmbimeve si në Kosovë nga sherbimet turke. Por ndërkaq tha se shkollat e Gylenit nuk mund të përfshihen. Gylenistët duhen verifikuar rast pas rasti.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje