Tag: erdogan

Në kulmin e tensioneve dhe çështja e detit me Greqinë, Rama...

Kryeministri Edi Rama ka takuar presidentin e Turqisë, Rexhep Taip Erdogan. Vetë kreu i qeverisë ka njoftuar në Facebook takimin me presidentin turk, në...

Erdogan mbyll kufijtë e Turqisë zyrtarisht, anulohen të gjitha fluturimet ndërkombëtare

Turqia zyrtartisht tani i ka anuluar të gjitha fluturimet ndërkombëtare dhe vendosi të ndalojë udhëtimet midis 30 qyteteve, përfshirë Stambollin, Ankaranë dhe Izmirin, në...

“Çfarë turpi”,Fuga i revoltuar: Do të na mbajë me bukë turku?...

Akademiku Artan Fuga ka kritikuar kryeministrin Rama për deklaratën që bëri mbremjen e kaluar se nëse Shqipëria në situatën e koronavirusit do të kishte...

VIDEO/ Erdogan refuzon ti jape doren ambasadorit shqiptar

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, priti  ambasadorin e Shqipërisë në Ankara, Kastriot Ribo, raporton Anadolu Agency, nderkohe qe refuzoi ti jepte doren ne...

Ky është qyteti shqiptar, ku Erdogan pas daljes nga burgu ka...

Presidenti aktual i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ishte dënuar dekada më parë për nxitje të dhunës dhe të urrejtjes fetare e racore. Një gjykatë kishte...

Shqiperia e dorezoi mesuesin turk te sherbimi sekret i Erdoganit

Mësuesi 42-vjeçar turk Harun Çelik u mor në Shqipëri nga Shërbimi Sekret i Turqisë, njoftojne mediat turke duke zbuluar keshtu edhe genjeshtren e policise...

FOTO/Erdogan prezanton makinën e parë turke: Bëmë realitet ëndrrën 60-vjeçare

Presidenti i Turqisë zbuloi këtë të premte prototipin e parë automobil vendas të vendit, duke e futur keshtu Turqine në tregun e makinave elektrike....

Erdogan: Si vëllezër turq do të ndërtojmë 500 njësi banimi në...

Presidenti i Truqisë, Recep Tayyip Erdoğan ka deklaruar do të ndërtojë 500 banesa për banorët e prekur nga tërmeti i 26 nëntorit në Shqipëri. "Shpresojmë...

Erdogan ul koken para presionit amerikan, pezullon sulmet ne Siri

Shtetet e Bashkuara dhe Turqia janë pajtuar që të pezullohet ofensiva turke në veri të Sirisë, sipas REL. Lajmin e bëri të ditur nënpresidenti amerikan...

Vladimir Putin konsumon akullore me presidentin turk

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin ka qerasur me një akullore Presidentin e Turqisë, Rexhep Taip Erdogan, pasi të dy udhëheqësit morën pjesë në shfaqjen...