Denoncimi i punonjësit të UKT-së: ”Banorët e Tiranës pinë ujë nga një bot nafte”

Ndaje

Një denoncim i një punonjësi të UKT ka nxjerrë rastet e abuzimeve që ndodhin çdo ditë në parkun e mjeteve, në afërsi të  këtij institucioni në Tiranë.

Punonjësi i ka shkruar këshilltarit të PD, Akil Kraja në facebook ku dhe shkruan sesi abuzohet  me karburantin dhe se si i detyrojnë vartësit që të firmosin për mandatin e tërheqjes për aq sa thotë shefi, dhe jo aq sa furnizohen realisht mjetet.

Denoncimi:

Çmimi i ujit për banoret e Tiranes u rrit.

Por si shpenzohen keto para ?

Një bot nafte qe kthehet ne nje mjet transporti uji te pijshëm? Punonjës qe riparojnë vete mjetet e tyre ?

Punonjësi i UKT denoncon abuzimet deri tek gjerat me te vogla tek parku i mjeteve te UKT…

Bashkia Tirane te adresoje menjëherë një audit mbi këto shqetësime. Shëndeti publik nuk mund te jete objekt abuzimesh të tilla te ulëta…

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje