Fundjava e plazhit/Radhë të gjata në aksin Tiranë-Durrës, ja si t’iu shmangeni

Ndaje
Foto ilustruese

Aksi rrugor që lidh Tiranën me Durrësin sërish do të jetë shkaku i bllokimeve dhe vonesave në qarkullimin e automjeteve.

Edhe sot si e dielë, pritet që të ketë  një radhë e gjatë mjetesh si pasojë e qindra pushuesve që kthehen nga plazhi. Por për këtë situate,policia rrugore e Durrësit apelon drejtuesit e mjeteve që të shmangin oraret e pikut.

“Gjatë pasdites pritet një fluks i madh mjetesh në kthim nga Gjiri i Lalzit drejt Tiranës dhe Durrësit. U kërkojmë drejtuesve të mjeteve të nisen në orare të përshtatshmë për të shmangur fluksin. Kërkojmë nga ato të jenë të kujdshëm në kontrollin e mjetit dhe sqarojmë se do ketë forca të shtuara policie në këtë segment rrugor”, thuhet në njoftimin e Policisë Rrugore.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje