Lajm i mirë/ Belgjika njeh patentat shqiptare

Belgjika njeh patentat e lëshuara nga autoritetet shqiptarë.

Ministria e Jashtme ka dhënë lajmin e mirë, e cila thotë se për shtetasit shqiptarë që qëndrojnë në Belgjikë për më pak se 3 muaj mund të përdorin lejen shqiptare të drejtimit të automjetit.

“Për shtetasit shqiptarë që kanë leje qëndrimi në Belgjikë duhet të paraqiten në kunë për t’u pajisur me leje drejtimi belge, në bazë të lejes shqiptarë të drejtimit”, shkruan ministria e Jashtme në twitter.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje