Tag: belgjika

EMRAT/Të dënuar për vepra të rënda, ekstradohen nga Belgjika dhe Italia...

Dy persona janë ekstraduar ng Belgjika dhe një tjetër nga Italia. Mësohet se nga Tirana me Interpol Belgjikën u krye ekstradimi nga Belgjika drejt...

LAJM I FUNDIT/Albert Veliu drejt ekstradimit në Shqipëri

Ministria e Drejtësisë ka kthyer përgjigje duke dhënë detaje në lidhje me kërkesën për informacion për Albert Veliun dhe ekstradimin e tij nga Belgjika. “Ky...

Botërori 2018/Finalja e vogël Belgjikë-Angli, kush merr vendin e tretë

Përpara se të njihemi me fituesin e këtij botërori, sot është radha për finalen e vogël, sfidën për vendin e tretë, që do të...

Video/Toytat e kapura u nisën nga Belgjika, porositësit s’ishin të panjohur

Makinat me euro janë nisur nga Belgjika dhe janë pajisur me dokumenta në Gjermani. Kjo është deklarata e Ilir Docit, një koncensionar shqiptar në...

Lajm i mirë/ Belgjika njeh patentat shqiptare

Belgjika njeh patentat e lëshuara nga autoritetet shqiptarë. Ministria e Jashtme ka dhënë lajmin e mirë, e cila thotë se për shtetasit shqiptarë që qëndrojnë...

Belgjika në dilemë për votën ndaj Shqipërisë

Kryeministri i Belgjikës, Charles Michel la të kuptohej se vendi i tij nuk ishte i bindur për një ‘po’ në lidhje me nisjen e...