Prokuroria për vrasësin e bashkëshortes gjyqtare: I aftë mendërisht, nuk përfiton gjykim të shkurtuar

Ndaje

“Fadil Kasemi është i aftë mendërisht, nuk përfiton gjykim të shkurtuar”. Ky është konkluzioni i paraqitur nga prokuroria në seancën paraprake të mbajtur në Gjykatën e Krimeve të Rënda ndaj Kasemit, i akuzuar për vrasjen e ish-gruas, gjyqtares Fildes Hafizi.

Seanca paraprake u zhvillua për të vlerësuar veprimet e prokurorisë sipas Kodit të ri Penal.

Mbi Fadil Kasemin rëndojnë akuzat për armëmbajtje, rrëmbim dhe vrasje për shkak të marrëdhënieve familjare. Ai rrezikon dënim burg përjetë. Seanca e radhës u caktua për në datën 15 janar.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje