YLLI DYLGJERI/ Rexhep Qosja nuk është qose…

Ndaje
Ylli Dylgjeri

Kur hyri për herë të parë në Shqipëri në kohën e diktaturës, i trembur nga propaganda se do ti rruanin mjekrën komunistët, dialogon me një nga autoritet shqiptare që e priste në kufirin e Hanit të Hotit.

Dialogu
Autoriteti: Po këtë mjekër pse e mban Rexhep?
Qosja: E mbaj për të mos rënë viktimë e mbiemrit…

Sot, pas më shumë se tre dekadave, mjekra e Profesorit është zbardhur por…, po i nxihet fytyra.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje