Tag: Ylli Dylgjeri

KOMENT/ T’ju vije turp!!

Nga Ylli Dylgjeri U kujtuan nderkombetaret Oheeeee! Me ne fund u kujtuan! U kujtuan te bejne thirrje per hetimin e dosjeve te krimit.Te dosjeve te mashtrimit! Te...

Kryeministri ndalet vetëm po e rrethoi populli

Nga Ylli Dylgjeri -Pas deklaratës së Ramës, "se sërisht do të komunikoj si në Dibër..." A ka qënë gjithmonë ky regjim zgjedhjesh? Kjo gjuhë? Ky komunikim gjatë...

Letrat e Ramës, Dylgjeri: Vepër penale, përndjekje e mashkullit ndaj mashkullit

Gazetari Ylli Dylgjeri në një postim në Facebook komenton letrën e gjashtë të kryeministri Edi Rama adresuar kreut të demokratëve, Lulzim Basha për dialog. Dylgjeri...

Kush hodhi gaz në konferencën për shtyp të Kryeministrit?

Nga Ylli Dylgjeri Kush hodhi gaz në konferencën për shtyp të Kryeministrit? Ora 14.00. Udhëheqësi hyn në sallën e konferencave për shtyp. Dekori:Një raft i madh, me sergjenë...

FEJTON/ “Plan i ri territoresh i Rames per Vucic”

nga Ylli Dylgjeri Meqënëse Samiti i Berlinit e nxorri jashtë loje Vuçiçin dhe Serbinë në marrjen e territorit në Kosovë, Rama dhe ndihmsat e Tij...

PORTRET/ Post kapanoni Rama

Nga Ylli Dylgjeri Edhe iriqi e kupton se pas teje s'ja vlen të rrish më o Ed Rama! Ndërkohë,Ti rri... Ti vazhdon të rrish me breshkat,...

“Qesharak. Sportist. Bojaxhi. Ndoc, Rrok. Dështak”

Nga Ylli Dylgjeri Qesharak! I deformuar deri në ind. Çfarë të mbetet sot kur po ta bën portretin Drejtori i Medias prestigjoze "Zëri i Amerikës"...

Shkarkimi Dylgjerit/ Jul Deda ironizon: Sa mirë ta paskan bërë, diktatori...

Aktori i njohur i humorit Julian Deda, përmes një postimi në rrjetet sociale, ka reaguar ashpër lidhur me shkarkimin nga posti i drejtorit në...

Shkarkimi i Ylli Dylgjerit/ Reagon Vasili: Çfarë lëngaraqësh! Faqe zezë e...

Pas shkarkimit nga puna të Ylli Dylgjerit pse i kushtoi disa vargje ironizuese ministrit të jashtëm në detyrë Gent Cakaj, ka sjellë edhe reagimin...

Ironizoi Gent Cakajn me një vjershë, Rama shkarkon Ylli Dylgjerin nga...

Ylli Dylgjeri, gazetar i njohur, i cili prej kohësh punonte si Drejtor në Ministrinë e Financave është shkarkuar nga detyra. Motivacioni për këtë vendim...