Greqi, arrestohen dy shqiptarë me 18 kg heroinë në banesë

0Shares
0

Dy shtetas shqiptarë janë arrestuar ne Greqi pasi në banesën e tyre iu sekuestruan 18.3 kg heroinë. Arrestimi i tyre u bë në Drapetsona, pranë Athinës.
Në banesën e tyre policia sekuestroi gjithashtu 95,8 gr. kokainë, 64 kg nga një substance në trajte pluhuri që përdoret në përpunimin e heroinës, 540 euro dhe 5 celulare.
Dy shqiptarët, të moshës 48 dhe 37 vjeç akuzohen për trafik droge. Nuk bëhet i ditur identiteti i tyre ndërkohë që policia mësohet se ka shtrirë hetimet për të zbuluar rrjetin e trafikantëve.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje