Humbi dërgesën me drogë, Habilaj: Të kisha një kallashnikov do i kisha shtrirë, bam, bam

Ndaje
Moisi Habilaj

Moisi Habilaj në 19 tetor 2013 u kthye ne Itali, duke zbarkuar ne Bari. Pas mberritjes ne Pulia u bashkua me nje tip te quajtur Asllan, shqiptar dhe shok rruge, po kerkonte informacion se ku e kishte lene makinen vellai i tij Florian (Lolo) me te cilen te shkonte me tej ne Sicili. Asllanin do ta merrte me vete deri ne Messina. Gjate rruges Mosisiu permes gruas se tij Lina fiksonte takimin me Meridian Sulaj. Pasi u takuan ata diskutonin rreth ngarkeses qe i ishte sekuestruar ne gusht.

Meridian: Po nese flisnin keta gjerat do shkonin ndryshe

Habilaj: Po sigurisht qe do ndryshonin gjerat

Meridian: sigurisht, rri i qete, kjo eshte nje gje e imja tani

Habilaj: Gjerat do ishin ndryshe Merdian: Sepse vetem atje ndodhi, nuk duhet te ndodhte kjo. T’i q.. robt, une doja te shkonte mire kjo, keshtu ti shikon se çdo 10 dite do e kesh ketu ‘makinen’, cdo 10 dite Patrasso­ Catania

Meridian: Do kishim mbaruar, gjysma e punes ishte brenda, gazetat thone se 3­4 pako i mori deti, te zinjte (policet) ishin te gjithe kalamaj

Habilaj: te kisha nje kallashnikov do i kisha shtrire, bam, bam, bam

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje