Tag: leje ndertimi

VIDEO/Beton ndaj bukurive natyrore, qeveria firmos ndërtimin e një tjetër HEC-i

Një tjetër bukuri natyrore e rrallë në Shqipëri është drejt rrezikut për tu zhdukur. Në një denoncim të deputetit Luçiano Boçi, bëhet fjalë për Kanionin...

A mund te marresh nje leje ndertimi online, procedurat

Si merren lejet e ndërtimit? Si funksionon aplikimi online? Çfarë dokumentacioni paraqitet dhe çfarë procedurash ndiqen? Çfarë është nënshkrimi elektronik dhe si mund të...

PD: Të arrestohet urgjentisht Vangjush Dako, po u jep leje ndërtimi...

Partia Demokratike kërkon arrestimin dhe gjykimin pa vonesë të Vangjush Dakos. Deklarata u bë nga deputeti Oerd Bylykbashi. Bylykbashi tha se krimet e kryebashkiakut të...

Arrestohet mashtruesi në Tiranë, premtonte leje ndërtimi me anë të e-maileve

Nga Specialistët për Hetimin e Krimit Ekonomik dhe Financiar, në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë, në kuadër të operacionit policor të koduar...

SKANDAL & DOKUMENTE/ Ja shembulli si i lëshon lejet e ndërtimit...

Shumë nga kritikët e Erion Veliajt e kanë shpjeguar firmosjen e plot 167 lejeve të ndërtimit prej tij, pasi kishte premtuar gjatë fushatës zero...

TABELAT/ Trefishohen lejet e ndërtimit për Tiranën, dyfishohen në qarqe

E gjithë Shqipëria do të kthehet në kantier ndërtimi. Pothuajse në të gjitha qarqet rezulton një rritje e ndjeshme e lejeve të ndërtimit të...

Asnjë leje ndërtimi në 6 muaj, cilët janë dy qytetet fenomenalë

Të dhënat e fundit të institutit të statistikave për lejet e ndërtimit gjatë tremujorit të parë të vitit, konfirmojnë një fenomen të njëjtë me...

STATISTIKAT/ Lejet e ndërtimit, Shqipëria kryeson Europën në 2016

Shqipëria vlerësohet të ketë pasur një bum në sektorin e ndërtimit për vitin 2016, duke qenë se lejet e dhëna panë rritjen më të...