Tag: emerimi

PD argumenton ligjërisht pse është kundër emërimit të Artur Metanit: Vëllai...

Partia Demokratike ka reaguar se fundmi lidhur me emërimin e Artur Metanit ne krye të Iinspektoriatit të lartë të Drejtësisë. Sipas Clirim Gjatës, ky emerim...

DETAJE/Pas Ramës dhe Meta bën ndryshime në Presidencë, merr pranë tij...

Pas një ministri të ri në kabinetin “Rama 2”, tërmeti sjell ndryshime edhe në Presidencë. Zëdhënësi i Presidentit të Republikës bën me dije se...

Emërimi i Çuçit si shef i gjëndjes së jashtëzakonshme, Berisha: Çfarë...

Ish-kryeministri Sali Berisha në një postim në Facebook shkruan se emërimi i Blendi Çuçit si drejtues i gjendjes së jashtëzakonshme është bërë për të...

EMRAT/8 prokurorët që marrin detyrën për SPAK, betimi tek Meta në...

Altin Dumani, Arben Kraja, Behar Dibra, Edvin Kondilli, Elida Celami(Kaçkini), Ened Nakuçi, Enkeleda Millonai, Klodian Braho, janë 8 nga 15 anëtarët e parë të...

Meta publikon dokumentin voluminoz, të gjitha sqarimet për dekretimin e Marsida...

Presidenti Ilir Meta ka publikuar dokumentin voluminoz, ku jep të gjitha sqarimet dhe arsyet e dekretimit të Marsida Xhaferllarit si gjyqtare të Gjykatës Kushtetuese. Në...

“Porti i Durrësit numër 1 për destinacionin e kokainës”, Berisha zbulon...

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar i pari nga opozita pas emërimit drejtor në Portin e Durrësit të Pirro Vengus. Ish-kryeministri zbërthen në “Facebook” gjithë skenarin...

3 drejtorë dhanë dorëheqjen brenda muajit, zbulohet emri i ri në...

Brenda një muaji dhanë dorëheqjen tre drejtorë nga Kadastra e Vlores, institucion i cili tashmë është zhytur në kolaps. Ne kemi raportuar se i pari...

Pirro Misha emërohet Drejtor i Bibliotekës Kombëtare

Kanë dalw vendimet e marra dje Këshilli i Ministrave. Mësohet se Këshilli i Ministrave ka emëruar Pirro Mishën drejtor të Bibliotekës Kombëtare. Vendimi i Këshillit...

EMRI/Rama e prezanton vetë, në krye të Tatimeve një grua

Qeveria ka miratuar drejtuesin e ri të Tatimeve, nje prej institucioneve tejet të rëndësishëm për mbledhjen e të ardhurave për buxhetin e shtetit. Vendimi...

Presidenti refuzoi emërimin e tij në krye të Akademisë së Shkencave,...

Ish-kreu i Partisë Socialdemokrate (PSD), Skënder Gjinushi, e ka cilësuar absolutisht të pavlefshëm vendimin e presidentit të Republikës, Ilir Meta, për të refuzuar emërimin...