Tag: banda shqiptare

Detaje/ Si u zbuluan 22 shqiptarët që shfrytëzonin vajza për prostitucion...

Policia italiane ka ekzekutuar mega operacionin e shkatërrimit të një grupi kriminal shqiptar i akuzuar për shfrytëzimin për prostitucion të vajzave nga Europa Lindore,...

Gazeta gjermane artikull të vecantë bandës shqiptare, kishin grabitur 105 shtëpi

Gazeta “Badische Zeitung” i kushton një artikull në numrin e së mërkurës (11.07) rastit të arrestimit të një grupi vjedhësish nga Shqipëria, që vepronin...

26 kg kokainë e heroinë/ Kapet banda shqiptare, një në kërkim(Emrat)

Goditet një bandë shqiptare qe merrej me trafik droge në Itali. Tre shqiptarët janë arrestuar dhe një është në kërkim, ndërsa rreth 26 kg...

FOTO/ Policia italiane gjen mini-thesarin e vjedhur, arrestohen tre shqiptarë ,...

Policia italiane ka arrestuar së fundmi një shtetas shqiptar nën akuzën e vjedhjeve të shumta. I arrestuari Artur Gega, 29 vjeç, ishte pa dokumente...

VIDEO & FOTO/ Itali, operacion anti-drogë, shkatërrohet banda shqiptare, ja cilët...

Karabinierët e Trentos në veri të Italisë ndërmorën një operacion të madh antidrogë mëngjesin e sotëm, që sipas medieve lokale, është ende në zhvillim...